Náš program pre planétu

Udržateľnejšie balenie a doručenie

Redukcia a recyklácia

Balenie je dôležité pre efektívnu prepravu našich výrobkov bez poškodenia. Preto sa bez neho úplne nezaobídeme. Všade, kde je to možné, však znižujeme používanie obalových materiálov na nevyhnutné minimum. Okrem toho používame prevažne certifikované a recyklované materiály, aby sme zabezpečili ich cirkulárnosť.
Príkladom toho je takzvané riešenie „polyloop“: Plastové vrecká, nazývané polybags, do ktorých sa naše výrobky balia z dôvodu ochrany, sú vyrobené zo 100 % recyklovaných materiálov. Keď sa tovar z nášho logistického centra rozdistribuuje do našich predajní s.Oliver, časť týchto vreciek zozbierame, aby sme ich spracovali na nové vrecká a uzavreli cyklus.

Obaly

Používaním veľkostne optimalizovaných prepravných kartónov a veľmi ľahkých prepravných tašiek môžeme neustále znižovať množstvo papiera potrebného na balenie zásielok z e-shopu. Okrem toho šetríme cenné zdroje aj neustálym zvyšovaním podielu recyklovaného papiera v našich taškách.

Predchádzanie vráteniam tovaru

Mnohé z našich výrobkov sa zasielajú ako klimaticky neutrálne a emisie sú kompenzované investíciami do projektov na ochranu klímy. Spoločne však môžeme dosiahnuť ešte viac. Využite naše online poradenstvo. Okrem tabuľky veľkostí, ktorá vám pomôže určiť správne rozmery, tu nájdete aj nášho interaktívneho poradcu pri výbere veľkostí.

Naše ďalšie kroky

Je veľa oblastí, ktoré si do budúcna zaslúžia zvýšené úsilie. Pracujeme napríklad na zavedení znovupoužiteľných baliacich kartónov a na možnostiach používania cirkulárnych a recyklovaných obalových materiálov.

Cirkularita a starostlivosť

Top produkty

Udržateľnosť

Otázky alebo podnety?

Zdajú sa vám iné témy a opatrenia oveľa dôležitejšie a máte otázky alebo podnety týkajúce sa našich koncepcií udržateľnosti? Poďme sa o tom porozprávať!
Vieme, že máme pred sebou ešte dlhú cestu – musí sa toho urobiť ešte veľa. Zaujíma nás váš úprimný názor. Napíšte nám na team.sustainability@de.soliver.com.