Náš program do budúcnosti

Udržateľnejšie materiály

Od A po Z udržateľnejšie

Udržateľnejší výrobok sa začína už dizajnom a výberom materiálu. Ešte nie sme dokonalí, ale máme jasný cieľ: ďalej rozširovať podiel zodpovedných materiálov, ktoré používame. Znížime tým riziká pre ľudí a životné prostredie.

Bavlna

Bavlna je jedna z našich najdôležitejších surovín. Na podporu sociálne a ekologicky vyrábaných vlákien používame overenú udržateľnú bavlnu z iniciatívy Better Cotton Initiative alebo Cotton Made in Africa a tiež certifikovanú organickú a recyklovanú bavlnu. Prostredníctvom nášho projektu Empowering Farmers podporujeme nákupom udržateľných materiálov farmárov v Indii v pestovaní organickej bavlny.

Materiály živočíšneho pôvodu

Materiály živočíšneho pôvodu nakupujeme iba zo zodpovedných zdrojov. Chránime tým dobré životné podmienky zvierat. Pracujeme s certifikovanými materiálmi živočíšneho pôvodu, napríklad spĺňajúcimi štandardy Good Cashmere Standard alebo Leather Working Group. Pri vybraných skupinách výrobkov, na výrobu ktorých sa doteraz používali materiály živočíšneho pôvodu ako je koža, sa snažíme neustále zvyšovať podiel vegánskych alternatív.

Viac informácií o bavlne, ktorú používame, a o jej certifikácii:

Celulózové vlákna

K celulózovým vláknam patria napríklad viskóza, modal alebo lyocel. Vyrábajú sa z obnoviteľných surovín, najmä dreva. Spoliehame sa pritom na udržateľnejšie značkové vlákna LENZING™ a BIRLA CELLULOSE™.

Sintetična vlakna

Prizadevamo si, da bi v svojih izdelkih uporabljali čim manj primarnega poliestra. Z uporabo recikliranega poliestra ohranjamo vlakna dlje časa v krogu materiala in ne porabljamo novih virov. Reciklirani poliester na primer izvira iz plastenk PET ali starih oblačil. Na splošno si prizadevamo za zmanjšanje uporabe sintetičnih materialov.

Naše ďalšie kroky

V našej stratégii udržateľnejších materiálov si už niekoľko rokov stanovujeme ciele pre používanie ešte udržateľnejších materiálov vo všetkých našich výrobkoch. Budeme na tom naďalej pracovať aj v budúcnosti – pre ešte lepšie modely!

Nakúpte teraz udržateľnejšie modely

Cirkularita a starostlivosť

Top produkty

Ochrana životného prostredia

Udržateľnosť

Otázky alebo podnety?

Zdajú sa vám iné témy a opatrenia oveľa dôležitejšie a máte otázky alebo podnety týkajúce sa našich koncepcií udržateľnosti? Poďme sa o tom porozprávať!
Vieme, že máme pred sebou ešte dlhú cestu – musí sa toho urobiť ešte veľa. Zaujíma nás váš úprimný názor. Napíšte nám na team.sustainability@de.soliver.com.